NeuroMarketing není jen měření mozkových vln zákazníků


Tajemství lidské motivace, toho jak, kdy, proč a pro co se rozhodujeme, není otázkou, která by trápila pouze tvůrce reklam. Jedná se o mimořádně důležitou oblast sebepoznání a komunikace, která mění mnohá zažitá schémata a rozhání často opakované bludy.

NeuroMarketing a další "Neuro" obory mimo jiné zkoumají to, jak a v jaké formě podat sdělení tak, aby bylo přijatelné pro konkrétní cílovou skupinu a především aby také vedlo k předpokládané změně chování této skupiny. Toto je komunikační strategie, která, je-li součástí politiky, vzdělávání, či např. propagace životních stylů, je zároveň i dlouhodobě a v širokém měřítku udržitelná.

NeuroMarketing zaměřený dovnitř firmy je nástrojem, který zabezpečuje atraktivnost práce pro konkrétní společnost. Umožňuje zároveň udělat si na trhu jméno jako skvělý zaměstnavatel, pro kterého je radost pracovat.

Info

Věřte tomu nebo ne, lidé pracující s radostí většinu času opravdu rádi pracují.

Texty o neuromarketingu

Neuromarketing pohledem výzkumných agentur

Jak k neuromarketingu přistupují výzkumné agentury? Na to jsme se zeptali čtyř největších hráčů na českém trhu: agentury Ipsos, TNS Aisa, GfK a Millward Brown.

Jak kvalitativně vylepšit mediální plánování

Na trhu mediálních agentur je něco přes deset hlavních hráčů, kteří mezi sebou soupeří především cenou. Odlišit se tedy dá již jen zvyšováním kvality plánování kampaně.

Co prozrazuje mimika tváře o úspěchu reklamy?

Rozbor mimiky tváře pozná emoce mnohdy lépe než hloubkový rozhovor. Lze jím odhalit i ta místa komunikace, která si respondenti ani neuvědomují.

Cesta do tajů neuromarketingu

V posledních měsících se i v českých krajích začíná čím dál tím častěji ozývat nové slovo: neuromarketing. Neuromarketing je zákoutím, kde se setkávají moderní marketing a neuropsychologie.

Neuromarketing a etika